A következő időszak első részében gyenge anticiklon, illetve az azt kitöltő nedves, meleg, labilis egyensúlyi állapotú légtömeg határozza meg térségünk időjárását.
Link     Link     Link    

Link     Link     Link

Link     Link     Link

Időközben kisebb változás következik be az európai makrocirkulációs helyzetben. A brit-izlandi térségben egy eléggé aktív ciklon képződik, mely a Norvég-tenger irányába helyeződik át. Még lényegesebb, hogy a ciklont délnyugatról, délről támasztó azori AC beorrosodik Nyugat-Európa fölé. A légnyomási muszter ezen változása következtében a hűvös óceáni légtömegek kissé meglódulnak majd keleti irányba, közelebb kerülnek térségünkhöz. A kontinenst kezdetben majdnem kitöltő meleg, és a nyugatról benyomakodó hűvösebb légtömeg határán egy lassan mozgó hidegfront képződik Európa felett. A hidegfrontot jól kirajzolja annak hosszan, a skandináv térségtől Közép-Európán át a Mediterráneum nyugati részéig húzódó csapadékzónája. A csapadékzóna aztán több napig vendégünk lehet, gyakorlatilag térségünk közelében oszlik fel.
Link     Link     Link     Link

A magasban ez a hidegfront elég jelentős lehűlést hoz Közép-Európa északi területeire, illetve Észak-Európába. Nálunk is lesz kisebb, néhány fokos lehűlés 850 hPa-on szombatról vasárnapra. Ezzel párhuzamosan a beorrosodott azori AC vége teljesen lefűződik Észak-Európa fölé.
Link     Link     Link     Link

Az utolsó 2 térképen már feltűnik, hogy a lefűződött AC-tól nyugatra, délnyugatra új ciklon keletkezik az óceán felett. Ez utóbbinak majd a  távolabbi kilátások szempontjából lesz jelentősége.
Fentiek értelmében időjárásunk várhatóan a következőképp alakul a hét további részeiben és a hétvégén.
Szerdán a napsütés mellett erős nappali gomolyfelhő-képződés indul. Az országban bárhol előfordulhat záporeső, zivatar, de legesélyesebbnek mégis az ország középső és északkeleti vidékei tűnnek. Az erősebb zivatargócokban felhőszakadás, jégeső is lehet. A gyenge változó irányú, de többnyire mégis délkeleti szél zivatarban megerősödhet. Hajnalban jellemzően néhány fokkal 20 fok alá hűl, és helyenként erősen párássá válik a levegő. A legmagasabb hőmérsékletek a felhőzet és csapadék függvényében 24 és 31 fok között alakul.
Csütörtökön szerdához hasonlóan sok gomolyfelhő képződik, főleg északkeleten. Ott többfelé, máshol szórványosan fordulnak elő záporok, zivatarok. A gyenge délkeleti, déli szél zivatarban átmenetileg megerősödhet. A minimum-hőmérsékletek pár fokkal 20 fok alatt valószínűek, míg a maximumok ismét csak a felhőzet és a csapadék függvényében 23-29 fokot érhetnek el.
Péntekre szinte semmi sem változik az előző napokhoz képest: a nappali gomolyfelhő-képződésből szórványosan fordulnak elő záporok, zivatarok. A nyugatira, északnyugatira forduló szél a zivatarok környezetét kivéve gyenge marad. A kora reggeli 16-19 fokról délutánra  24-28 fokra melegszik fel a levegő.
Szombaton napközben megnövekszik a gomolyfelhőzet, és először csak elszórtan, később mind több helyen várható zápor, zivatar. A változó irányú, de többnyire mégis északkeleti szél zivatarokon kívül gyenge marad. Hajnalban 16-19 fok várható. Délután 23-28 fok valószínű.
Vasárnapra virradó éjszaka az említett hidegfrontnak megfelelően nyugatról keletre csapadékzóna vonul át az ország felett. Többfelé lesz záporeső, délkeleten zivatar is. Napközben a front megtorpan az ország felett, ekkor még többfelé lesz az országban záporeső, délkeleten heves zivatar. A szél mind többfelé északkeletire, északira fordul és többfelé megélénkül. Hajnalban az előző napokhoz hasonlóan 16-19 fokot mérhetünk.  Délután 22-28 fok lesz, a magasabb értékek északkeleten várhatóak.
Hétfőn kevesebb lesz a felhő, zápor-zivatar már csak délkeleten fordulhat elő. Az északi, északkeleti szél Nyugat-Dunántúlon és északkeleten gyakran megélénkül. Hajnalban 15-19 fokra számíthatunk. Kora délutánra 26-31 fokig melegszik a levegő.

Távolabbi kilátások: a jövő héten nagy valószínűséggel ismét afrikai hőhullám éri Európát, de a részletek egyelőre bizonytalanok. GFS szerint az észak-európai AC előoldalán lecsorgó hűvösebb levegő egy ideig elodázhatja térségünk erős felmelegedését, az kezdetben inkább Nyugat-Európát érné:      Link
Később ez az északkeleti "hűtés" megszűnne, minket is elárasztana a forró szubtrópusi levegő:     Link     Link     Link

ECM-nél nincs kelet hűtés kezdetben sem, viszont 240 óránál elérne egy észak-európai fejlett ciklon hidegfrontja:     Link     Link     Link