A következő, hosszabb időszakban rendkívül stabil, és a kontinens középső részét erősen "fűtő" felállás jön létre igen nagy valószínűséggel.
Az Atlanti-óceánon, az európai partok közelében hosszan elnyúló alacsony nyomású teknő, az ahhoz tartozó több középpontú ciklon jön létre. Ugyanakkor Északkelet, Kelet-Európa felett ugyanilyen stabil magas nyomású gerinc, stacionárius AC jelentkezik. E két, hatalmas kiterjedésű légköri képződmény közös áramlásában dél felől igen meleg szubtrópusi légtömegek indulnak meg a kontinens centruma felé.
Link     Link     Link     Link     Link     Link      Link
Az évszaknak megfelelőnél jóval melegebb idő nem kérdéses, a meleg légtömeg nedvességtartalma, a csapadék mennyisége annál inkább.
Az egyes modellfutások ebben erősen eltértek/eltérnek. Annyi bizonyos, hogy a nyugati centrális alacsony nyomásnak lesz hajlama peremhullámokat, peremciklonokat "növeszteni" kelet felé. Az első ilyen kelet felé törési "kísérlet" 72 óránál, a második 120 óránál jelentkezik:
Link     Link
Bár ezek a cikloncentrumok -ahogy látható- nem fűződnek le a kontinens középső részébe, és az alacsony nyomás "súlypontja" végeredményben nyugaton marad, a továbbra is C előoldali áramlás esetleg számottevő nedvességet hozhat fölénk.
Mindenesetre feltétlenül mutatkozik több-kevesebb, szinte kizárólag konvektív csapadék: záporok, zivatarok több alkalommal, több helyen előfordulhatnak. Ahol lesznek ilyenek, hatásosan enyhítik majd a meleget, ami pedig az igen magas T850-ek miatt könnyen hőségbe csaphatna.
Nagy vonalakban ilyen kép mutatkozik csapadékra GFS szerint:     Link     Link       Link     Link     Link     Link
Kedden a nappali órákban erős gomolyfelhő-képződés ígérkezik, melyből legfeljebb a Dunántúl nyugati harmada maradhat többé-kevésbé ki. Elsősorban délen és keleten, majd északon (beleértve a főváros térségét)  szórványosan alakulnak ki záporok, zivatarok. Délkeleten heves zivatar is lehet. A Dunántúlon kevésbé valószínű csapadék, de helyenként ott sem kizárt. Az északkeleti szél napközben időnként megélénkül, zivatarban megerősödik. Hajnalban mintegy 13-16 fokot mérünk. Kora délután míg a gyakrabban, tartósabban csapadékos déli, délkeleti országrészben kevéssel 25 fok alatt maradhat a hőmérséklet, addig a napos tájakon 26-29 fokra számíthatunk.
Szerdán reggel és kora délelőtt a keddi záporokból, zivatarokból elég sok maradványfelhőzet állhat fenn, majd a napsütés hatására ismét erős gomolyfelhő-képződés indul. Délután többfelé, a keddinél több helyen fordul elő zápor, zivatar. Ezek valószínűsége az északkeleti "csücsökben" a legkisebb, máshol azonban heves, kiadós záporok is lehetnek. Az általában gyenge délkeleti szél az ország északi, északkeleti tájain időnként megélénkül, zivatarban bárhol megerősödhet. A legalacsonyabb hőmérsékletek 15 fok körül szóródnak, a maximumok a felhőzet és a csapadék függvényében 23 és 28 fok között.
Csütörtökre is többfelé ígérkezik zápor-zivatar, elsősorban az ország középső és északi vidékein. A délire forduló szél időnként megélénkül. Hajnalban 13-16 fok valószínű, délutánra  ismét csak a felhőzet és a csapadék függvényében 23-29 fokig emelkedik a hőmérséklet.
Pénteken napközben kevesebb gomolyfelhő képződik, és az előző napokhoz képest jóval ritkább lesz a zápor, zivatar. Legnagyobb valószínűséggel még az északkeleti országrészben fordulhatnak elő ezek. A délnyugatira forduló szél általában gyenge marad. Hajnalban 12-17 fok valószínű, délután pedig 24-29.
Szombaton már a napsütés lesz túlsúlyban, és csak elszórtan, az északkeleti országrészben lehet záporeső, zivatar. A délnyugati szél egyre nagyobb területen nyugatira, északnyugatira fordul, és Észak-Dunántúlon helyenként megerősödik. A minimum-hőmérséklet 13 és 17 fok között valószínű, a maximum pedig 23 és 31 fok között. Északnyugaton lesz kevésbé meleg, délkeleten ezzel szemben hőség valószínű.
Vasárnap előreláthatólag délkeleten és a középső országrészben lesz több a felhő, és ott alakulhat ki szórványos zápor, zivatar. Egyébként sokat fog sütni a nap. Az északias szél többnyire gyenge marad. Hajnalra nagyjából 12-17 fokig csökken, majd délutánra 26-30 fokig emelkedik a hőmérséklet.
Távolabbi kilátások: a jövő hét első napjaira sok napsütés mutatkozik, csapadék csak elvétve lehet. A meleg fokozódik: kedden, szerdán már országos kánikula valószínű a számítások szerint.