A következő időszakban Európa időjárási helyzete csak kismértékben változik. A kontinens északnyugati vidékein továbbra is nagy kiterjedésű anticiklon alakítja az időjárást, a Földközi-tenger térségében pedig fennmarad a lefűzött alacsony nyomú mező. A lefűződéshez tartozó, leszakadt hideg légtömeg majd feldarabolódik, lassan melegszik a kontinens északi és középső részei felett:    Link     Link     Link    
A hét második felében a jelenleg a Brit-szigetek és az Északi tenger fölött elhelyezkedő AC központja a Skandináv-félsziget fölé helyeződik, és ez a magasnyomás a grönlandi anticiklonnal kapcsolódik össze. Ezzel párhuzamosan a mediterrán alacsony nyomású mező nyugati része aktivizálódik, a Földközi-tenger nyugati medencéjében mélyül ki ciklon. Mindezek következtében térségünk felett északiból keletire, majd déliesre fordul az áramlás. A délnyugat-európai ciklon az előoldalán "felhúzza" majd a meleg légtömegeket, de az is látszik, hogy a meleg levegő jobbára Délkelet-Európát árasztja el. A melegedés nagyobb mértékben a tőlünk keletre fekvő területeket éri majd, azonban a magasban zajló melegedés kisebb mértékben a Kárpát-medencét is érinti:     Link     Link     Link
Az érkező melegebb levegő nedvességtartalma várhatóan tetemes lesz, így a melegedés nem jelenti időjárásunk szárazra, stabilra fordulását. A részletek:
Kedden még az országunktól délre örvénylő mediterrán ciklon alakítja időjárásunkat. Egész nap erősen felhős vagy borult lesz az ég, sokfelé lesz csapadék. A Dunántúlon csendes eső várható, keleten inkább záporszerű csapadékkal számolhatunk. A keleti határvidéken zivatarok is lehetnek. A Dunántúl nyugati felén erős, gyakran viharos lesz az északi szél, északkeleten viszont az északkeleti szél erősödik időnként meg. Az ország középső sávjában gyengébbnek ígérkezik a légmozgás. Kora reggel 6-10 fokot mérünk majd, ehhez képest nyugaton alig emelkedik a hőmérséklet a délutáni órákra. A Dunától keletre ezzel szemben a nappali felmelegedés eléri a 12-16 fokot.
Szerdán a Dunántúlon nagyrészt marad az erősen felhős vagy borult idő, a középső és a keleti országrészben azonban csökken a felhőzet. A felhős Dunántúlon többfelé várható tartósabb eső, kezdetben a déli területeken, később északon is. A számottevő mennyiség a Dél-Dunántúlon várható. A Dunától keletre, ahol huzamosabban kisüthet a nap, délután záporok képződnek. A jelentősebb záporok északon, északkeleten várhatóak, ott zivatar is előfordul. A Dunántúlon gyakran megerősödik az északi, északnyugati szél, máshol mérsékelt lesz a keleties légmozgás.
Kora reggel keddhez hasonlóan 6-10 fok ígérkezik,  míg délután A Dunántúlon 10-15, máshol 16-21 fok valószínű. A legmelegebb várhatóan északkeleten, a leghűvösebb nyugaton, délnyugaton lesz.
Csütörtökön már némileg csökken a felhőzet, de az ország nagy részén még erősen felhős idő várható. Ezen belül a kevesebb felhő északkeleten valószínű. Főleg a Dunántúl északi  felén lesz további eső, zápor, de záporok máshol is előfordulhatnak. A Dunántúl nyugati, északnyugati részén még élénk lesz az északi szél, a középső és keleti országrészben ugyanakkor mérsékelt vagy gyenge déli, délnyugati szél valószínű. Kora reggel 6-10 fokot mérhetünk. Délután 12-21 fok valószínű, és egyelőre marad a délnyugat-északkeleti kontraszt.
Pénteken várhatóan a délnyugati, nyugati tájakon lesz a kevesebb, keleten a több felhő. Záporok elsősorban északon és keleten fordulnak elő, ott zivatar sem kizárt.  A Dunántúlon számottevő csapadékra már nincs kilátás. A délire fordult szél északnyugaton időnként megélénkül. A derültebb Dunántúlon hajnalra 4-9 fokig is lecsökken a hőmérséklet, az Alföldön 10 fok körüli értékek valószínűek. Délután 17-22 fokra számíthatunk. Még mindig nyugat lesz a hűvösebb, északkelet a melegebb.
A hétvégén a délnyugat-európai ciklon megközelíti hazánkat, vasárnap várhatóan már döntően ez határozza meg időjárásunkat.     Link     Link     Link
Amint látjuk, e légörvényt a magasban a jelenleg itt tartózkodónál melegebb levegő tölti ki, sőt az előoldalán igen meleg levegő áramlik északra. Az erős melegedés azonban előreláthatólag a Kelet-Balkánt és Nyugat-Ukrajnát érinti, térségünket ez elkerüli.
Szombaton napközben viszonylag kevés lesz felettünk a felhő, és majd csak az esti óráktól indul nyugat, délnyugat felől határozott felhősödés. Ekkor a nyugati határvidéken már eső is előfordul. Napközben többfelé élénk lesz a délkeleti szél. Reggel 10 fok körüli, kevéssel az alatti hőmérséklet valószínű, a délutáni felmelegedés pedig eléri a 20-25 fokot.
Vasárnap sok lesz a felhő felettünk, és délutántól egyre több helyen fordul elő zápor, zivatar. Az ország keleti felén heves záporok, zivatarok lehetnek, a hozzá tartozó kísérőjelenségekkel. A délkeleti, déli szél sokfelé megélénkül, zivatarban erős lökések lehetnek. Majd este délnyugatira fordul a szél. Nyáriasan meleg idő lesz, a hőmérséklet kora délután eléri a 22-28 fokot.
Távolabbi kilátások: jelen számítások szerint a hétvégén érkező ciklon legalább a jövő hét közepéig a vendégünk lesz. Időjárásunk csapadékra hajló jellege megmarad. A hét közepén a kelet felé tovább mozgó ciklon hátoldalára kerülhetünk, emiatt akkor valamivel hűvösebb levegő érkezhet majd.