A következő időszak elején az időjárásunkat most változékonnyá, csapadékossá, igen hűvössé tevő ciklon kelet felé távozik a térségből, nyugatról AC húzódik fölénk. Ez azonban nem jelenti, hogy hosszabb időre megnyugszik időjárásunk. A modelltérképek tanúsága szerint tipikus köztes anticiklonról lesz szó, mögötte az Atlanti-óceán felett hamarosan feltűnik az a légörvény, ami jelen kilátások szerint gyorsvonati sebességgel közeledik majd a kontinens felé. A ciklon pár nap múlva a Brit-szk. fölé ér, majd a ciklontevékenység mindinkább Észak-Európa térségébe helyeződik.
Link     Link     Link     Link     Link     Link
Egyúttal azt is mutatják a térképek, hogy az átmenetileg zonálisabbra váltó áramlási kép a hét legvégén ismét meridionálissá lesz.
A bárikus felállás ezen változása hőmérsékletileg természetesen azt vonja maga után, hogy a közeledő ciklon előoldali meleg légtömegei fokozatosan teret nyernek a kontinens középső részei felé. Ezúttal nem kell robbanásszerű, erős melegedésre, nyári melegre gondolnunk. A felmelegedés csúcspontján várhatóan az 5 fokos izoterma környékén helyezkedik el térségünk, ami a 850 hPa-os hőmérsékletet illeti.
Link     Link     Link     Link     Link
A nyugat felől közeledő ciklon felhő és csapadékzónáival majd csütörtöktől kell számolni. Mindez részletesebben:
Kedden napközben a zárt felhőzet kelet felé levonul térségünkről. Majd vonuló gomolyos felhőzetre, több-kevesebb napsütésre számíthatunk.
Országon belül számottevő csapadék várhatóan már nem hullik, a keleti határ környezetében fordulhat elő helyenként gyenge zápor. Az északnyugati szél kezdetben még gyakran megélénkül, később jelentősen mérséklődik. A hajnali 2-7 fokról délutánra 12-16 fokig emelkedik a hőmérséklet.
Szerdán sok napsütésre van kilátás, több gomolyfelhő a középső és a keleti országrész fölött lesz. A délután második felében nyugat felől a Dunántúlon is lassan növekszik a felhőzet, de ezek a felhők nagyrészt magas szintűek lesznek. A felhősebb keleti országrészben néhol előfordul gyenge zápor, máshol csapadék nem várható. A délire forduló szél a Dunántúlon időnként megélénkül. Hajnalban 2-7 fokot mérhetünk, a derültebb nyugati országrészben néhány helyen gyenge talajmenti fagy is lehet. Délután 15-20 fokig melegszik a levegő, nyugaton mérhetjük a magasabb értékeket.
Csütörtökön nyugatról megérkezik az említett felhő és csapadékzóna. Kora hajnaltól erős felhősödés kezdődik, és délelőtt a Dunántúlon és a középső országrészben, később másutt is többfelé lesz eső. A délkeleti, déli szél a Dunántúlon eleinte gyakran lesz élénk, majd délnyugatira fordul és mérséklődik. A Dunától keletre végig gyenge marad a délkeleti, déli szél. Hajnalban keleten mindössze 3-8 fokot mérünk, míg a Dunántúlon 10 fok körüli minimum-hőmérsékletek lesznek. Délutánra 12-20 fok várható, ezúttal keleten a magasabb értékekkel.
Pénteken a zártabb felhőzet kelet felé már korán távozik, majd napsütés mellett a délutáni órákban erős gomolyfelhő-képződés indul. Ebből többfelé lesz zápor, néhány helyen zivatar is. A szél nyugatira, északnyugatira fordul, és gyakran megélénkül. Hajnalban 6-10, délután 16-20 fok lesz jellemző.
Szombaton egy tőlünk nyugatra elhelyezkedő frontrendszer befolyásolja időjárásunkat. Időnként erősen megnövekszik a felhőzet, de csak helyenként fordulhat elő kisebb zápor. Megélénkülő délies légmozgás mellett délutánra már 20-23 fokig kúszik fel a hőmérők higanyszála.
Vasárnapra fölénk helyeződik a frontálzóna felhőzete, nyugatról mind többfelé ered el az eső, záporeső. Keleten pedig zivatarok törhetnek ki. A szél északira fordul, a Dunántúlon megerősödik. A maximum-hőmérséklet a Dunántúl nyugati részein már csak kevéssel haladja meg a 10 fokot, keleten viszont még 20-23 fokot érhet el.
Távolabbi kilátások: a jelen számítások szerint a jövő hét első napjaiban egy erős brit-grönlandi blokk-AC épül fel. Ennek, és a Délkelet-Európa feletti ciklonnak közös áramlási rendszerében észak felől hideg, sarki levegő éri el térségünket.  Eszerint fennmarad  időjárásunk "fagyosszentes" jellege.