A következő napokban az atlanti partok előtt markáns alacsony nyomású teknő alakul ki, tőle keletre, a kontinens keleti részei felett pedig hasonlóan markáns anticiklonális gerinc. Ezek a légnyomási képződmények kezdetben alig változtatják a helyüket, és közös áramlási rendszerükben erősödő délies légmozgással igen meleg szubtrópusi, észak-afrikai eredetű léghullámok indulnak el térségünk felé.
Link     Link
Ugyanakkor az is látszik, hogy a teknőt nyugatról, délnyugatról támasztó AC a hét közepétől meglehetősen gyorsan kelet felé helyeződik, miközben a teknő főciklonja kelet felé peremhullámokat, peremciklont kezd "növeszteni." Ezeknek a folyamatok majd a hétvégi időjárásunkra lesz hatása.     Link     Link     Link
A délnyugat-európai AC beorrosodó nyúlványa és a lefűződő peremciklon áramlásában nyugat, északnyugat felől hűvösebb légtömegek érik el a Kárpát-medencét a szombati napon. Addig azonban napról-napra melegedő, déli szeles időre, igazi nyárias hőmérsékletekre számíthatunk.
Kedden viszont még az északkelet-európai AC peremén mozgó hideg légcsepp viszonylag hűvös, nedves levegője lesz felettünk. Napközben délnyugat felől megvastagszik a felhőzet, és sokfelé elered a eső, záporeső. A délkeleti szél megélénkül, erős széllökések is lehetnek. Az északkeleti és délnyugati országrészben ellenben gyengébb lesz a légmozgás. Délutánra az ország nagy részén csupán 12-17 fokig melegszik a levegő. Északkeleten, kis területen viszont ennél lényegesen melegebb lesz: 18-23 fok.
Szerdán már valamivel kevesebb lesz a felhő, és elsősorban az ország nyugati és keleti vidékein több órás napsütésre van kilátás. A középső megyékben azonban estig erősen felhős lesz az ég. Elszórtan lehetnek gyenge záporok. A délkeleti, déli szél elsősorban Észak-Dunántúlon élénkül meg. A hajnali 6-11 fokról délutánra már 19-24 fokig emelkedik a hőmérséklet.
Csütörtökön a kevés nappali gomolyfelhő mellett már csak fátyolfelhőzet lesz az égen. Csapadék nem várható, és mindenütt sokat fog sütni a nap. A déli szél főleg a Dunántúlon élénkül meg. A hajnal sem lesz már hideg, csak 8-13 fokig süllyed a hőmérséklet.  Délután nyárias meleg lesz, a csúcsértékek elérik a 23-28 fokot.
Pénteken napközben még mindig elég kevés lesz a felhő, több órás napsütés várható. Északon, északnyugaton a délutáni órákban már előfordulhat egy-egy zápor, zivatar. Hajnalban 10-15 fokot mérhetünk,  a délutáni hőmérséklet pedig eléri a 25-30 fokot.
A mostani számítások szerint az említett hidegfront felhő és csapadékzónája a szombatra virradó éjszaka éri el nyugatról az országot. Ekkor a Dunántúlon sokfelé lesz eső, zápor. ECM szerint a front szombaton napközben lelassul és gyengül térségünk felett. Eső, zápor egész nap lehet, északkeleten-keleten zivatar is. A szél a Dunántúlon északnyugatira fordul, és időnként megerősödik. A Dunától keletre estig délnyugati marad a szélirány. A hőmérséklet nyugaton várhatóan nagyot zuhan a megelőző napokhoz képest: a Dunántúlon  napközben már csak 10-15 fok lesz.
Keleten, északkeleten ezzel szemben még 20-25 fokot mérhetünk. Vasárnap változó felhőzet mellett több-kevesebb napsütés várható. Az ország keleti felén még lehetnek szórványos, gyenge záporok. A Dunántúlon továbbra is gyakran megélénkül az északi, északnyugati szél, keleten jobbára gyenge lesz a légmozgás. Hozzávetőlegesen 15-20 fokos maximum-hőmérsékletekkel számolhatunk.
Távolabbi kilátások: jelenleg különösen bizonytalanok. A hét kifejezetten meridionális, teknős/gerinces makroképe után "ahogy illik", zonálisabb cirkuláció alakulhat ki, a kontinens északi részei felett nyugatias légpályákkal. A részletekkel viszont most még nem érdemes foglalkozni.