A jövő hét nagyon jelentős makroszinoptikai átrendeződéssel indul. A hétfői nap időjárását még az Északkelet-Európán keresztül haladó hidegfront mögött, térségünktől északra felépülő anticiklon határozza meg. Az anticiklon előoldalán a hidegebb levegő északkeletről kissé közelebb lopózik hozzánk:        Link       Link
Az említett hidegfront felhőzónájának legvége a hétfőre virradó éjszaka elér északnyugatról, majd napközben összekapcsolódik a kontinens délnyugati területein elhelyezkedő sekély ciklon melegfronti felhőzetével. Meglehetősen sok lesz tehát felettünk a felhő ezen a napon, csapadék azonban várhatóan sehol sem hullik. Az északkeleti szél elsősorban a Dunától keletre eső országrészekben élénkül meg, ott egy-egy erős széllökés is előfordulhat. A legmagasabb hőmérséklet 16-22 fok között valószínű, azaz árnyalatnyival alacsonyabb lesz a vasárnapinál. Ennek oka az északról beszivárgó hűvösebb levegő, melynek hatása főleg északkeleten és a nyugati határvidéken érvényesül. A számottevően 20 fok alatti hőmérsékletek ezeken a tájakon valószínűek, míg a legmelegebb délkeleten lesz.
Kedden aztán elkezdődik a szóban forgó makroszinoptikai váltás. A hétfő délre vonatkozó térképen már látható a poláris expanzió kezdeménye Izland térségében. Keddre ebből rapidan fejlődő teknő alakul, mely Nyugat-Európán át nyúlik dél felé. A teknő kiképződésével, az áramlási kép meridionálissá válásával a légköri képződmények keletre helyeződése erősen lelassul. Az időjárásunkat hétfőn még döntően meghatározó anticiklon is "lecövekel" Északkelet-Európa felett, valamint fejlett marad. Az anticiklon és  a nyugat-európai ciklonrendszer között délies  áramlás alakul ki és erősödik meg. Ezzel pedig változó nedvességtartalmú, meleg légtömegek érik el a Kárpát-medencét:     Link    Link
Az érkező levegő nedvességtartalma kedden még aránylag csekély lesz, így ezen a napon gyengén vagy közepesen felhős ég mellett sokat fog sütni a nap, csapadék nem lesz. Megélénkülő délkeleti, keleti szél mellett a reggeli 0-6 fokról délutánra többnyire 16-21 fokig melegszik a levegő.
Szerdán aztán már nedvesebb, egyben labilis egyensúlyi állapotú levegő érkezik délnyugatról. Elsősorban a Dunántúlon napközben már várhatók helyenként kisebb záporok. A délkeleti szél sokfelé megélénkül. Kora reggel mintegy 3-8 fok lesz, a nappali hőmérséklet pedig 17-20 fokban tetőzik.
Csütörtökre és péntekre nagyjából "befagy" a minket illető áramlási kép. A ciklonrendszer "beragad" tőlünk nyugatra, ennek előoldalán erős déli áramlással dől be térségünkbe a meleg levegő:     Link     Link
Csütörtökön változó felhőzet mellett szórványosan fordulnak elő záporok, délnyugaton zivatar valószínűsége is számottevő. A délkeleti szél sokfelé megélénkül, Nyugat-Dunántúlon erős lökések lesznek. A reggeli 4-8 fokról délutánra 18-21 fokig emelkedik a hőmérséklet.
Pénteken délután egy hidegfronthoz tartozó szélesebb felhő és csapadékzóna ér el délnyugatról. Ebből akkor, és egész este is sokfelé lesz eső, zápor, zivatar. A délkeleti szél eleinte élénk, gyakran erős lesz ezen a napon, majd a csapadékzóna nyomán délnyugat felől gyorsan mérséklődik, és délire fordul a szél.
Kora reggel 4-9 fok valószínű, majd délutánra jelentős hőkontraszt alakul ki országon belül. Míg a Dunántúl délnyugati részein csak 12-13 fokot mérünk majd, addig az Alföldön 22-23 fokos melegek lesznek.
Távolabbi kilátások: a jövő hét végétől ha nem is rendeződik teljesen át, de előreláthatólag módosul a makroszinoptikai kép. A kontinens északi része felett anticiklon terjed ki és erősödik meg. Ezzel párhuzamosan a nyugati teknő maradványának tekinthető ciklon a Mediterráneumban egyre keletebbre kerül. Emiatt térségünkben déliesről fokozatosan keletiesre fordul az áramlás. A déli cikloncentrumok továbbra is közel maradnak, emiatt egyelőre nedves, és elég enyhe levegő érkezik. Csapadék többfelé, több alkalommal valószínű.
A helyzetben bizonytalanságot jelent az észak-európai magasnyomást szinte kitöltő száraz, hideg levegő. Ez elég közel helyezkedik majd el térségünkhöz, de a jelen számítások szerint belátható időn belül nem áraszt el. Megjegyzendő, volt nem egy futás, ami észak-északkeleti hidegadvekcióval számolt 240 óra környékén és azon túl. A kérdés még nem dőlt el teljesen.