A jövő héten is fennáll majd a félzónalitás és félblokk között ingadozó, északnyugati irányítású makrokép. Kifejezett nyugati drift miatt jönnek-mennek a légköri képződmények, változatos időjárás várható. Térségünket különböző nedvességtartalmú és hőmérsékletű, de az elmúlt napokhoz képest általában hűvösebb óceáni légtömegek érik el. A leghűvösebbnek most a keddi nap ígérkezik.
A makrokép ezen a napon produkál egy ciklonális lecseppenést a mediterrán térségbe, a mediciklon hátoldala "leszivattyúz" térségünkbe valamennyit az Észak-Európában felhalmozott hideg levegőből:     Link
A lefűződő mediciklon csapadékos területének egy része hétfőn a késő délutáni órákban okozhat tartósabb esőt is országunk délnyugati részén, de összességében is sok lesz a felhő ezen a napon, és kisebb záporok bárhol előfordulhatnak. Megélénkülő nyugati, északnyugati szélben a délutáni hőmérsékletek jellemzően pár fokkal 10 fok felett alakulnak.
Keddre csökken a felhőzet, ennek valamint a magasban érkező viszonylag hideg levegőnek a hatására elég erős lesz az éjszakai lehűlés. Hajnalra -1 és 4 fok közé hűl a levegő, a kevésbé szeles északkeleti és délnyugati országrészben fordul elő gyenge fagy. Napközben jelentősebb csapadék nem várható, napsütés viszont mindenhol lesz. Mérsékelt északi, északnyugati szélben nagyjából 6-12 fok közé emelkedik a hőmérséklet délutánra.
Szerdán ismételt ciklonális legördülés kezdődik az atlanti-óceáni AC északkeleti peremén:     Link
A ciklon melegfronti felhőzete a szerdára virradó éjszaka második felében nyugat felől érinti az országot, a Dunántúl nyugati részein ekkor már sok lesz a felhő. Előtte még az ország nagy részén kevéssel 0 fok alá csökken a hőmérséklet, a "fagyizásból" várhatóan a Dunántúl északnyugati tájai maradnak csak ki.
Szerdán napközben tovább növekszik a felhőzet, az ország északi felében gyenge eső is előfordul. Időnként megélénkülő délnyugati szél mellett a keddihez hasonlóan 6-12 fokot mérhetünk a délutáni órákban.
Csütörtökre kissé szétcsúszik a bárikus kép, a ciklonális legördülés nem megy végbe. Viszont ismét lesz egy jelentéktelen lecseppenés a Mediterráneumba. A sekély mediciklon középpontja az Adria felett mutatkozik:        Link
A mediciklon felhőzete délkelet felől "belóg" majd az országba, de a jelenlegi kilátások szerint ebből számottevő csapadék sehol sem hullik. A mediciklon hatása a csütörtökre virradó éjszaka  átmenetileg  keletiesre forduló légmozgásban szintén megnyilvánul. Csütörtökön napközben a szél nyugatira, északnyugatira fordul. Ez már jelzi, hogy a mediciklon lefűződése, eltávolodása után a térségünk ismételten a délnyugat-európai AC és az észak-európai ciklonok közös, nyugatias áramlásába kerül. A csütörtöki minimum-hőmérsékletek -1, és 4 fok közé várhatók, fagy csak kevés helyen valószínű. A maximumok pedig kevéssel 10 fok fölött alakulnak.
Péntekre a magassági nyugati áramlás újra igen enyhe levegőt kezd térségünk fölé sodorni:     Link
Ez a levegőfajta azonban meglehetősen nedvesnek is ígérkezik. Emiatt pénteken, elsősorban az északi országrészben többfelé lehet eső. Megélénkülő délnyugati szél mellett a reggeli 1-6 fokról délutánra 8-15 fokig emelkedhet a hőmérséklet. Északkeleten lehet a hűvösebb, délen a melegebb idő.
Ami a távolabbi kilátásokat illeti, a jövő hétvégén változékony, de az évszakhoz képest kifejezetten meleg idő a legvalószínűbb.  Szombaton, de méginkább vasárnap, a legmagasabb hőmérséklet csúcsértéke többfelé megközelíti, el is éri a 20 fokot. A rá következő hét első napjaiban a jelen kilátások szerint hidegebb levegő ér majd el északnyugatról. Hétfőn még csak északnyugaton, kedden az ország nagy részén jelentősen visszaeshet a hőmérséklet.