Nekem térképeken az "utóbbi" időben (az Északi Hemiszfériában) két akció centrum kölcsönhatása tűnt fel. Az egyik az Észak Amerikai hidegmag, a másik az Azori szk. Ac
Nos nekem az a megérzésem, hogy az utóbbi ránk is hatással bíró légköri képződmény(AC) továbbra is közös áramlási rendszerében az Izlandi csigagyár hátoldali löttyeivel Nyugat - Európát öntözi/szórja majd.

Kezd - elnézést a kijelentésért(!),de nekem olyan - "télvégi cirkulációt" felvenni a helyzet. Főleg ezek a megjelenő nyugati hidegöblitések, amikkel nem lenne baj, ha nem szivárogna időnként a spanyolokhoz is belőle. ( Zárójelbe megjegyzem. Tudjátok ti is,hogy tél vége jellemző mikor még a spanyolok is kapnak a fehér "jóból", s itthon hallunk a TV-ben mediterrán növénykék behavazódásáról..stb.Nálunk persze eloldal. Hol száraz, hol esősebb verzióval.)
Legalább is nekem ez ötlött fel.
Nem temetem a telet félre ne értse valaki, csak kicsit elmozdult a hidegiránya nyugatabbra, amiből ugye van az a helyzet amibe vagyunk és Thermometer kolléga lentebb jól kivesézett, de vannak jelek, ha Skandináviában csak időlegesen, de Ék-Európában "gyökeret verő" magasnyomásnak, s látom jeleit annak, hogy egyre inkább nyugat kaphatja majd a hideg "óceáni kevert"( ) löttyöket. Én a korábbi hsz.-omra is reagálva ( 19/01/13 22:45 Link ) a mostani ciklus még a héten kitart,de ha bejönn a még nyugatabbi súlypontú hidegöblitések sorozata, akkor hullámzó frontrendszeren át(amit már korábban említettek lent) és az általam említett mediterrán dömpingig minden lehet, csak számottevő hidegünk nem. eso Ebből előoldal lenne, regionális havazásokkal hátoldalon,már ami még maradna a hidegöblitésből és nem fújná el a nyugatias, északnyugatias légpálya. Egyetlen bizodalmunk tél várás szempontjából, ami igazság szerint első száraz hideg "felvonás" lenne, a felénk teret hódító vagy érintőlegesen belógó ugynev. lábas hideg Ék-Eu.i anticiklon jó voltából. 13-ai hsz.-omban "megpendítettem" annak jelét, hogy a ha minden jól megy felépülHET. Most annak lászodnak jelei, ha skandinávoknál nem is lepi meg a "lábát", akkor majd Urál hg. feletti központtal gyakorolhat befolyást az Európai régióra. 
Ez lehet a mostani csúszópályás idő folytatása vagy mint korábban taglaltam inkább az Észak-Amerikai hidegmag mentén futnak majd a ciklonok karjai és a kontinensre rátelepszik az Ék Eu. az. száraz, verő fényes napos hideggel. kacsint Ha porul jánánk rosszabbik esetben gyenge déli,délkeleti áramlással inverzió, majd Kárpát-medencében boritékolható egésznapos egészségtelen szmogos, jellegtelen, ködös időjárás..( fúújj..beteg ) ..míg tart az AC hajlam.