Az, hogy a kora márciusba sok minden belefér (február utolsó napjaitól kb március 12 ig).
Természetesen   elvi lehetõsége megvan, hogy max 2 hetes zónális etap után közel 1 hónapos meridionális helyzetben masszív  ÉK-K kontinentális irányítás  és hidegpárna legyen, de az annyira nem esélyes épp azon szakmai érvek mentén, hogy a hõkontraszt épp a mély Afrikát is érintõ hidegelárasztások felszámolják, és talán a következõ hidegdepó nem ide szakad.  Persze elõrejelzésbõl még azt sem látjuk pontosan, hogy a zónális idõszak mennyire lesz tartós, és elvileg épp március elejére is beröppenhet egy hidegleszakadás és meridionális helyzet de  a mostantól 1 hónapos zónális helyzet sem tûnik túl reálisnak, ezt szintén érvekkel alátámasztottátok e fórumban. Amúgy  utóbbi az említett idõszakban éppúgy hozhat az átlagosnál jóval melegebb idõt is, ha történetesen Nyugat-Európára szakad le a hideg legjava. (Természetesen a frontzóna megdõlésével,  mediciklonos nyitással ebbõl mi is kapnánk némi késéssel.) 
 Amúgy  ha a 2016 nyarával keresünk analógiát, éppúgy beleférne a képbe a március elsõ felében tomboló tél, mint a szeptember elejére megérkezõ olyan  tartós anticiklonáris kánikulai helyzet, aminek érkezésére ugyan akkor számítottam,  de a naptár szerinti nyár végéig gyakorlatilag nem állt elõ (de ellentétben a szóban forgó meridionális Rex blocking helyzettel, az északi zónalitás egész nyáron nem volt jellemzõ).

2016 október 10 körül találkoztunk amúgy elõször a Rex blockinggal, akkor említésre is került, hogy ez a hajlam  meghatározhatja a telünket is. Végülis  3 hónap hidegfelhalmozódás után állt elõ ugyanitt, és emlékszem olyan skandinávra sikeredett Rex- es  márciusra (199laza, amikor a TV ben mutatták a csodás S alakú frontálzónát Európa közepén, amelyet másfél hónapos tavasz a télben, északi zónalitás elõzött meg. Az egész tél alapjaiban volt más, a hidegnek volt alkalma halmozódni és épp márciusra "szakadt el a cérna".