Ha rendkivüli nem is, de "lesz még valami". - véleményem szerint.

Ahogy az indexek elõrejelzéseit nézem élénkülni, mintsem nyugodni fog az Atlanti - óceán az elkövetkezendõ 15 napban(NAO,AO). Ez ránk nézve itt alul (500hPalon)  a kezdeti hidegpárnás, anticiklonos idõszak után 24-25.étõl egy tõlünk keleti súlyponttal leszakadó érintõleges hidegöblités követ, amit - átmenetileg - ránk telepedõ Ac zár, majd ugy fest nagytérségileg 28-29-étõl zonalitás jönn. Igy remélem mindenki "jól lakott" az idei eddigi hidegbõl és hóból, s nem veszi zokon ha egy kis zonális,talán naposabb, talajon "melegebb" idõvel bucsúzik a január utolsó napja(i). Rosszabbik esetben hideglégpárnával, északnyugaton nagyobb eséllyel naposabb idõvel.

Ez februárban könnyen lehet, hogy tartósabb zonalitást láthatunk viharciklonos formában, esetleg félblock,blocking azért be-be csúszhat(1-3nap),de hogy a jelenlegi modelltérképeket elnézem Európára nézõ hideglégtömegek január végére kipucolódnak a közelünkbõl. Igy ami jöhet az csak a Norvég - tenger, valamint a Skandináv félsziget felõl fûzõdhet le érdemi (-5 fok 850hPal ill. az alatti) hideg. 
..és ahogy a napokban mint a hallhattuk spanyoloknál is havazott, nekem mindig a februárt közepét,végét idézõ téli végi cirkuláció jut róla eszembe. Már mint hogy olyan mélyre szakad le ilyen volumenû hideglégtömeg. Az hogy a légkörzés nekem olyan mintha 1 hónappal elõrébb járna lehet, hogy csak illlúzó. Az utóbbi idõben nem ehhez voltam szokva. Viszont tavaszra még nem mernék kitekinteni, erõsen korai még az óra(idõpont), majd februárban, nevet de ez a döntõen, tartós,idõnként kiújuló magasnyomású uralom bizony könnyen lehet februárban végig vendégünk lehet.