Oké, nagyjából sejtettem a tényezőket, ebből kifolyólag hogy 10 emeletes panelban lakva a legfelső emeleten (az épület jellegéből adódóan a 11. emeleten ) eléggé ki vagyok téve az ilyen "rémes élményeknek" és a 12 év alatt 2szer volt  tapasztalatom (2011 és 2013) de ezek országhatáron belül keletkezett rengések amelynek epicentruma egyik esetben sem volt több 100 km-nél.

A 2020 év végi horvátországit is valószínűleg éreztem volna ha lakásban tartózkodom

Inkább arra akartam rávilágítani az Internet előtti időkben leginkább az olyan országok rengéseiről kaptunk hírt (szereztünk tudomást) ahol amúgy is nagyobb a földrengésveszély (Olaszország, Görögország, a volt Jugoszlávia, esetleg Törökország) Node Ausztria, Csehország, Németország nem sűrűn szerepelt földrengéses hírekben.
Számomra az is meglepetés volt amikor Belgiumban tapasztaltam komoly (4,5) rengést 1995-ben, de ugyanott volt 1983-ban is illetve Hollandiában 5,2-es is volt 1992-ben.
Azért a felsorolt Benelux államokban sem gyakori az a rengés ami Olaszországra, Görögországra jellemző, persze azon a tektonikai lemezhatáronfekszik a Benelux, de mégis időnként előfordulnak rengések és ha megtörténik az viszonylag "nagyot szól" azon a földrajzi területen, ahogy Magyarországon is 20-30 évenként kb megesik komoly rengés .

És érdekes Ausztriában ezen a helyen (Burgenland)  és különösen ott Bécsújhely körzetében gyakran keletkeznek rengések

Link

Egy rakás rengés van ott jelölve a térképen, vajon ennek a rengés sokaságnak mi az oka ott a környéken?