2024. március 29., péntek

Globális jelenségek

Adott napon: 
Keresés:
#9816
Akkor fussunk neki még egyszer. Egészen pontosan ezt írtam : "Olyan, MINTHA kiadták volna a különféle médiumoknak, hogy mindenképp akkora pánikot kell kelteniük, amekkorát csak tudnak." Fogalmam sincs, hogy pontosan mi van a háttérben, mint ahogy szerintem senki sem tudja biztosan a teljes igazságot. Csak annyit tudok, hogy mindkét oldalon elképesztő hatalom és tőke van a háttérben és nem hagyja magát csak úgy. És én a magam részéről le is zártam a dolgot. További kellemes napot. 
#9815
Pedig úgy csinálsz :-(
#9803
Nem hinném, hogy nem értem. Nem vagyok már nyeretlen kétéves... kacsint
#9802
Elég nagy baj, ha nem érted azokat a folyamatokat, amelyekkel manipulálnak. Nem a média manipulál, hanem mindig akadnak olyan "tudósok", akik magukra akarják irányítani a figyelmet, ezt pedig csak szenzációs hírekkel tudják elérni, amelyek persze túlzóak. A média pedig ezeknek ad teret, mert ezekkel tudja eladni magát. A kutya megharapta a postást, már 100 éve nem hír, és sajnos már az sem, ha a postás harapja meg a kutyát. Az információdömping szüli a vadhíreket. :-(
#9797
A fáklya diagram thermográf szalaggal se gyenge.
Link
#9796
Olyan, mintha kiadták volna a különféle médiumoknak, hogy mindenképp akkora pánikot kell kelteniük, amekkorát csak tudnak. Nem számít, vajon valós-e a fenyegetés, van-e tudományos alapja, vagy csak jól hangzik, de ha törik, ha szakad, rá kell hozni a frászt a népekre. zivatar
#9795
Kezdjek el megint hulladék bulvárcikkeket cáfolni, vagy megteszed helyettem? Esetleg már vagyunk annyira okosak, hogy elsőre sem hisszük el, hogy amit írnak benne, az mind igaz?! Ne már!

A válaszodra azért tovább várok, tényleg kíváncsi vagyok rá nevet
#9794
Nincs időm írni, dolgozok meg alszok!

Cikk Link
Tehát akkor 8+5=13 fokkal emelkedne az átlaghőmérséklet 2104-re?
Ezek de hülyék!
#9783
Na, Floo! Rossz az elemzés, vagy hibásak a következtetéseim? Kíváncsi lennék a reflektálásodra a kutakodásomat illetően nevet
#9782
Ez az adatsor 1991-ig van, és én csak annak akartam utánajárni, hogy igaz-e az állításod, hogy 61-90 között tombolt a zonalitás, és épp az ellenkezőjére találtam néhány tanulmányban.
100%, hogy ott az interneten a '91 utáni adatsor is, csak miért én végezzem el a házi feladatodat? nevet 
Varga János előtt is tuti pár ezren észrevették ezeket a dolgokat, csak ha nem kutakodsz a neten utána a dolgoknak, akkor úgy tűnhet, mintha valami újdonság lenne, sőt mi több, még akár tévedhetsz is, amit aztán egész könnyű cáfolni utána a kutatómunka elvégzésével.

Azt nem tagadom, hogy régen a MetNet sok állításod jogtalanul tagadta, vagy sok más újszerű infót nehezen fogadott be, sőt mi több, cáfolt, akár szakmai körökből is. Ez azonban a konzervatív társaságok szokásos hátránya, hogy kicsit nehezebben nyitnak az újra, az elfogadott közhelyes tényeknek nehezen mondanak ellent, és harapnak arra, aki igen. Hány ilyen példa van... Globális felmelegedés, sarkvidék elolvadása, sivatagosodás, konstans melegedő magyar trend, mérőhelyek megbízhatósága stb... Hosszú lenne a lista.
A kutakodásaid viszont szerintem nagyon felületesek, személyes tapasztalatra épülők, holott ma már nem csak Te méred a hőmérsékletet és a légnyomást a világban, ezért rengeteg adatból lehet egész kevés idő alatt dolgozni (angol tudás előny). Épp ezért elég nagy támadási felületet hagytál régen a társaság részéről a pontatlanságaiddal vagy egyenest hibás elméleteiddel.
Ha nem dolgoznék épp, hanem lenne 20 percem, ezeket pörgetném át friss adatokért, sajna tuti forrást nem tudok így hirtelen: Link

Még egyszer: nem kötözködni akarok, csak meggyőződni arról, hogy '61-'90 között zonális etapot éltünk-e, mert az adatok ennek az ellenkezőjét mondják. Azt se vitatom (de nem is támogatom, mert nem tudom), hogy akkor milyen volt a csapadék- és a hőmérséklet-eloszlás, csak azt vitatom, hogy zonális volt akkor a jellemző irányítás.
#9781
Még csak nem is én vettem észre kacsint
Varga János vette észre már 1992-ben.
Nem arról szólt a hozzászólásom, hogy ki vette észre, hanem hogy amikor ezt a fórumokon leírtam, senki sem hitte el és nem is értette, miről beszélek, pedig itt mindenki az időjárással foglalkozott, voltak közöttünk meteorológusok is!
Az elmúlt 15-20-25 évre vonatkozóan hogyan mutatkoznak ezek a százalékok, amiket leírtál a múltbéli időszakról?
#9780
Lehet úgy beállítani, mintha csak és kizárólag Te vetted volna észre, de egyrészt sok-sok kutató folglalkozott és foglalkozik ezzel, legfeljebb nem voltak jelen a MetNet-en, amikor Te felvetetted ezeket. Plusz eléggé pontatlan dolgokat is állítasz, amit annó itt eléggé részletesen kielemeztem:
Link
Ezekre jutottam:

Látszik, hogy az 1962-1976 közötti időszakban nagyon kiugró a meridionális képek esélye, utána van egy visszaesés is. A vegyes képek rovására történt mindez, az lecsökkent, míg a zonális maradt kb. ugyanannyi. Nem, nem a zonális évek dominálnak eszerint, ellenben Floo állításával.


(Télen) A kiugró meridinális hatás megjelenik 1960 körül (10 éves átlag!), majd azóta durván lecsökkent, 1978 óta 50%-ról 20%-ra esett a meridionális képek esélye télen. Ezzel szemben a zonalitás meredekebben nőtt, mint a meridionalitás, 25%-ról 1985-re 40% fölé növelve valószínűségét. Ergó 1960 körül nagy meridionális telek lehettek, 1975-1991 között pedig zonálisak dominálhattak.

(Nyáron) Brutális meridionális hajlam 1961-1981 között, a vegyes rovására, a zonalitás pedig szépen, lassan, de csökkent. És ez lehet Floo számára egy kis plusz bizonyíték: A zonalitásos nyarak esélye 1940 körül 35% volt, azóta többé-kevésbé egyenletesen csökkent, 25% környékére.

Persze csak egy kutatómunka alapján, gyorsan, kevés energiával, de számokra és adatokra támaszkodva. Persze lehet tévedek, rosszul értelmezem az adatokat, nem ismerek összefüggéseket, de nem kaptam még cáfolatot a gondolatmenetre...

Források: Link
#9779
Most már nincs újdonság benne, de már 10-15 éve tartott a meridionális korszak, amikor én leírtam itt a fórumon, és sokan nekem estek és
lehülyéztek, hogy miről beszélek?!
Akkor még újdonság volt, holott már 10-15 éve tartott!!!!
Amit tudsz 5 éve, 10 éve, azt úgy éled meg, mintha mindig is tudtad volna,
holott előtte Te sem tudtad, mint ahogy van, akinek ez most is újdonság,
mivel még nem tudja.
Van aki az elejétől kezdve észrevette, meg van, aki 20 év múlva sem!
Valóban voltak ilyen időszakok régebben is, a kérdés csupán az, hogy szabálytalan módon váltakoznak össze-vissza azok az időszakok, amikben zonális vagy meridionális túlsúly van, vagy pedig meghatározott időszakonként, szabályosan váltakoznak!?
#9778
Semmi újdonság nincs abban, hogy meridionalis uralmú időszakot élünk. A huszadik században, és azt megelőző századokban is voltak ilyen időszakok. Valószínűleg ez egy természetes ingadozás,. 
#9776
Azért az tényleg jópofa, hogy most is nemsokára ilyen brutális hidegmag Link néz farkasszemet Európával beterítvén az északi hemiszféra felénk eső térfelének jó részét, de a "tudósok" közt már pár hete megy a disputa, hogy a globális felmelegedés és az El Niño együttes hatása miatt ez lehet az eddigi legforróbb nyár... Komolyan kezd most már szánalmas lenni ez az egész handa-banda. 
Tényleg annyira eltávolodtunk volna a természettől, hogy nem vesszük észre azt, ami valóban a szemünk előtt zajlik, ill. jelen esetben nem is zajlik?

Havazás előrejelzés

Utolsó észlelés

2024-03-29 10:10:43

Szentmártonkáta

15.6 °C

13505

RH: 53 | P: 1014.9

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

119268

Hírek, események

El ne essünk éjjel a nyúlban, március 31-én óraállítás!

Érdekességek | 2024-03-25 16:47

pic
Március 31-én hajnali kettő órakor időmérő eszközeinket egy órával előre kell állítanunk.