Nem teljesen: Kanada északi partjain az egyiknél (+), a másiknál (-) az anomália.

A NOAA - CDAS összehasonlítás így nagyjából almát a céklával. Nem ordít a NOAA ábráról a jelenleg általánosan szokásostól eltérő viszonyítási alap, és csak akkor keresi az ember a bibit, ha valami nagyon sántít, de akkor sem találja meg 2 perc alatt. 

Az adatbázis legalább harmadában ('70-es évek) csak lézengenek az adatok: nem volt műholdas megfigyelés és tele van interpolációval. Ennél csak az 1800-as évekhez tartozó SST anomália recon-ok viccesebbek. Azokban olyan területeket festenek ki szép színesre a Csendes-óceánon , ahol hónapokig csak az albatroszoknak, a pingvineknek és a fókáknak lehettek közvetlen megfigyeléseik.

Összességében finoman szólva nem túl szerencsés a nem szokásos viszonyítási alap használata egy ilyen terméknél. A hibás következtetések lehetősége jelentős. Hamisan drasztikus hőmérséklet-változási sebességre lehet belőle következtetni. Ha így kezdték is ábrázolni és már új "szabványok" keletkeztek a viszonyításban, célszerű lenne párhuzamosan azokat is használni, ordító módon feltüntetve az aktuális esetben melyikről is van szó. Anélkül olyan káoszt teremthet, mint az amerikai mértékegységek használata. Ronald Reagan idejében egy lézerfegyver kísérletben a hegyet sem találták el, mert láb helyett valaki mérföldben adta meg a magasságát (vagy fordítva).