Az 1929-es helyzethez visszatérve: a fõvárosi mérések sorozatában is igen elõkelõ helyet foglal el a február 11-i minimum-hõmérséklet. Aznap a belvárosban - már akkor is a Kitaibel Pál utcában, de még normális mûszerkertben - -23,4 °C-ot mértek, ez a legalacsonyabb érték a Budapest belterületi feljegyzések között. Sajnálatos módon külterületi mérésekhez nagyon nehéz hozzáférni a környékrõl, mindenesetre az évkönyvekben megtalálható egy óbudai állomás, amely -27 °C-ot ír, azonban ez nem szélsõ-, hanem csak fõterminusi adat, azaz a tényleges minimum ennél 1-2 °C-kal alacsonyabb is lehetett.

Ebbõl kiindulva, valamint a Duna-Tisza-közének rendkívül alacsony értékeit figyelembe véve (Nagykõrös, Kecskemét -30, -33 °C körül), bizony a jelenlegi külterületi mérõhelyeken (Pestlõrinc, Ferihegy) is aznap a -30 °C-ot simán megközelíthették. Így pedig könnyen meglehet, hogy ez a nap a rendszeres fõvárosi mérések történetének leghidegebb napja. Ezzel összemérhetõ hidegek azóta is talán csak 1942. január 24-25-én (akkoriból már több külterületi érték elérhetõ, -27, -28 °C körül), illetve 1987. január 13-án (aznap Ferihegy szintén -27, -28 °C körül) fordultak elõ.

A belvárosban a hõsziget miatt manapság már egészen rendkívüli lenne egy ilyen -23 °C-os minimum, de még az egyre jobban városiasodó lõrinci mérõhelyen sem fordult elõ 1987 óta -20 alatti adat. Ellenben a ferihegyi repülõtér azért idõrõl idõre szállít ilyen szép értékeket még ma is, legutóbb majdnem napra pontosan 3 éve, az emlékezetes 2012 februári hideg idején tapasztalhattunk hasonló zord idõt, -23,6 °C-kal.