Szerintem az a baj, hogy nem jól értelmezed az egészet. A nagy(obb) térségi klímát az ilyen kisebb, "mikro"klimatikus viszonyok határozzák meg, így éppen akkor torzulnának az országra vonatkozó klímaelemzések, ha nem vennénk figyelembe a Balaton, az alföldi homokos pusztaságok, a városok, a hegyvidékek/dombok, a fagyzugok/töbrök stb. jelenlétét. Igen is el kell fogadni, hogy az ország hõmérsékleti viszonyai nem egységesek, van, ahol hûvösebb, van, ahol melegebb van, és inkább örülni kéne neki, hogy ezen a kis helyen is ilyen változatos viszonyok uralkodnak. Az állomások - olykor valóban nem túl szerencsés - áthelyezgetésérõl az eredeti hozzászólásodban nem volt szó, így ezt most ne keverjük ide.

Egyébként ugyan ez van nagyobb léptékekben is például a tengerparti/óceánparti, a magashegyi, a sivatagi vagy a nagy metropoliszokban történõ mérések esetében is. Akkor ezek is feleslegesek lennének?

Abban igazad van, hogy a beépítettség és az állomás közelében lévõ nagy aszfalt/betonfelület némi hõtöbbletet biztosíthat, és abban is, ha kiraknál egy megfelelõen árnyékolt hõmérõt a város leaszfaltozott/térkövezett fõterére, akkor több fokkal melegebbet mérne. De megnyugtatlak, az OMSZ mérõi a városokban is füves részek felett vannak elhelyezve, még ha ez számodra hihetetlennek tûnik is, így az esetleges hõtöbblet hatások sem adnak hozzá 1-1,5 foknál többet a valós adathoz. Ezáltal az általad írt 2-3 fokos fölémérések ferdítések, esetleg az Idõképen láthattál ilyet.

És ha már a kérdések és a meg nem válaszolások, talán fussunk neki még egyszer: a ma kora délutáni (még mindenütt napos) idõszakban mért adatok között hol vannak a 2-3 fokos fölémérések? Link