Nincs mit nem csinálnám ha nem szeretném a környéket és az idõjárást. Ha már oda kerültem a 90-es évek elején és megfogott a térség és eldöntöttem már akkor, hogy márpedig lesz mérés akkor így is lesz:-) Sikerült. Szerencsére jó viszonyt ápoltam a helyiekkel, így nem volt nehéz összehozni egy ilyen dolgot a többi a szerencse dolga volt:-)
A Bakony és Diósd adott volt, így egyértelmû, de annyi tipp van még csak sajnos ez is azért nem kevés munka, fõként, hogy civil élet is van robot és mi egymás. No addig míg bírom menni fog ez tuti és bírni fogom vagy még 50-60 évig:-)

Még nagyon az elején vagyok egyrészt Bakonynak és Zalának is mindent ennyi idõbõl nem lehet kiismerni. Több dolog van amit már lehet sejteni de több év kell, hogy mindenféle idõjárási esemény kialakuljon és hatással legyen rá, és majd kiderülnek dolgok. A száraz és a nedves idõszak kapcsolatát tudjuk ahogy írtad. A száraz idõszakot is látom, hogy pl Csokma és Szentpéterfölde között lehet 8-9 fokos eltérés is minimum tekintetében. Az a kérdés, hogy mennyire száraz évnek kell lenni, hogy egy jó szignifikáns eltérés éves szinten is kialakuljon? Választ meg fogjuk kapni rá, de idén már megint nem úgy néz ki mert esni azt bír:-)

Bakonyban is idén láttam elsõként olyat ami elképzelhetetlen volt számomra, hogy ilyen szerepet játsszon a fõn jelenség még ott fent is. 36,9 fokot hozott, magasabb értéket mint Szentpéterfölde. Az ok, hogy a levegõ átbukott dél felõl a völgynek az északi felére azért volt pl Gyõr környékén 40 fok, igenem ám de ez fent van mint írtam 412 méteren és mindössze 3 fok volt az eltérés. Szóval ha ezeket az apróságokat figyeljük nagyon sok érdekes dologra kerül fény:-)
Van még mit mindenkinek figyelni azt hiszem:-)