Szia,

Köszi, elõfordulhat. Mi beszéltünk vele, az õ szavait mondtam. Több tény is ellen szól. Pl egy adat mért került bele a napi jelentésbe ha nem volt hivatalos hõmérséklet mérés? Vagy mint kuriózum beleírták, de akkor mégis megkapták?!? Sok olyan hivatalos állomás volt amelyek nem kerültek bele de mégis volt hivatalos mérés.
A másik, hogy az automatizálási mánia a 90-es évektõl indult ami nem gond mert jó, hogy van online adatok és ebbõl lehet jó sok is. Azonban ha ott is ezt akarták, márpedig ezt, akkor ez valaminek a folytatása volt, így megint ellentmond, hogy hivatalosan csak csapadékmérés volt. Õ állítása szerint, de ezt személyesen is elmeséltem Neked, hogy bizony az adatokat küldte az OMSZ részére és ellenõrzés is volt. A másik bajom ezzel, hogy pl a csapadék adatok sincsenek sehol a napi jelentésben sem, így ez megint ellentmond sok mindenek. Elnézést, hogy felbolygatom a társaságot, tudod nem ez a szándékom, de a kíváncsiság nagy úr nálam:-)

Közben ha már itt vagyunk egy másik expedíciót is folytatunk, elmesélem az eredményt.
Õ is kemény fagyzug Nógrád-megyében a település neve Terény.
Rá szintén a napi jelentésbõl találtam rá.
Néhány szaftos rekord íme:
1925 november 30: -22,4 fok
1925 december 5: -29,0 fok
1927 december 21: -26,1 fok
Valószínû, sõt biztos, hogy az 1925 november vége és december 10 között a település -21 -29 fok között zárt minden egyes nap.

No elmentünk picit felderíteni a terepet. S tényleg szép település jó mélyen bent a Cserhát völgyébe a Terényi-dombság között:
Link
Link
Ott is picit járt a szám mint mindig:-) De sikerült sok információt megtudni a mérésrõl. Hol is volt a településen ki végezte stb? Ami itt fontos, hogy a település gondnoka szerint az 1920 évektõl közel ott is kb 50 évig volt mérés, kb 1970-ig. Nem kis pályás adatokat szolgáltatva ezen idõ alatt. Sajnos a napi jelentés itt is hiányos a mérésekrõl.
Sajnos ma már senkit nem találtunk aki a méréseket végezte, vagy rokona, leszármazottja volt. Így ez az expedíció így ért véget:-)