Köszönöm a választ és remélem minél elõbb lesz mérés onnan.
Nagyon szép a 302 év, az adatok is megvannak?

Közben hoztam némi érdekességet az elsõ fagyot váróknak. Hisz már meg is történt:-)
Hegyszín Zala-megye Szentpéterfölde.
Június 28-án és bizony július 1-jén is deresedésrõl számoltak be az ott élõk és azok akik igen korán hajnalban indultak munkába. 3,3 és 4,4 fok volt 2 méteren árnyákban a mérések szerint azonban harmatpontok melyek 2-3 fok körül voltak, és ezért pl az autók szélvédõje túlhûlés miatt egy kis kaparást lehetõvé tettek ezen a két napon:-) Tehát a fagyzugokban gyenge fagy kb július közepéig elõfordulhat két méteren is van rá esély ezek szerint. Természetesen ezen a településen volt mind a két napon a legalacsonyabb érték.

Közben Csokma 28-án 9,0 fokot, 1-jén 11,6 fokot adott, így az inverzió 7-8 fok között állandósul azonos körülmények között többnyire.

Az is nyilvánvaló, hogy Iklódbördõce egy nagyon jól elhelyezett OMSZ állomás köze sincs fagyzughoz, hisz többnyire 1-2 fok eltéréssel együtt fut Csertalakos, Páka, és Gutorfölde is, így nagyjából elmondható, hogy ezen a térszínen ahol a települések helyezkednek el, a belsõ göcseji rész hõmérsékleti viszonyait jól tükrözi Iklódbördõce. Páka-Csokma, a dombi, valamint Szentpéterfölde fagyzug klíma, pozitív és negatív irányba leng ki, két szélsõséges mikroklíma közel egymáshoz. De egy jó klimatikus viszony meghatározására és szélsõségek kizárásár valamit érdesség képen az elfogadásra nagyon jó szolgálatot tesznek ezek az adatok, mérések. Úgy mint Baranyában Váraljamet loggerei valami Kess és Robi mért értékei a töbörben és néhány településen, valamint Tokaj környékén is.